Jarní probouzení rybích obyvatel


Když mají paprsky jarního sluníčka už tu sílu rozpustit ledy a ohřát vodu, začnou se pomalu probouzet naši rybí obyvatelé.

Ryby jako i jiní živočichové co přes zimu nepřijímají či omezují příjem potravy, se potřebují dostat rychle do kondice a zvýšit svou imunitu. Po zimních měsících jsou ryby nejvíce choulostivé k různým nemocem a parazitům, je to zapříčiněno nedostatečnou kondicí před zimním klidem nebo faktory rušící zimování (oteplení atd.).

Správné krmení je alfou a omegou zdravého dobře vypadajícího rybníčku. Vodnář vám přináší kompletní krmivo pro tři skupiny ryb. Pro krále okrasných rybníčků KOI kapra, elegantního jesetera a pro drobné rybí obyvatele karasy, závojnatky, jeseny apod. Kvalita krmiva je důležitá jak pro samotné ryby, tak pro jejich domov – vodní biotop. Kvalitní krmivo dodá rybám všechny potřebné živiny, udržuje je ve skvělé zdravé kondici, z dlouhodobého hlediska neztučňuje játra a nepoškozuje rybám ledviny, ale hlavně nezatěžuje vodu vysokým organickým odpadem, z čehož profitují hlavně nevzhledné řasy, kdy se z okrasného rybníčku může se stát hnědozelený brčál. Z jara, kdy voda přesáhne teplotu 10 °C, doporučujeme dávkovat na krmivo vitaminový komplex RybaFit doplněný o extrakty ze spiruliny, rakytníku a česneku, který zajistí rychlou regeneraci a zvýší imunitu ryb po zimním období a je prevencí různých chorob. Zdravý a čistý biotop je rovnítkem výtečné zdravé kondice rybích obyvatel. Dopřejme našim vodním kamarádům kvalitní a prospěšnou stravu.

Váš Vodnář