Musím znát objem svého jezírka?


Tento údaj je velmi podstatný při dávkování přípravků pro péči o vodu v zahradních jezírkách a to jakýchkoli. Na etiketě jsou vždy uvedeny informace o doporučeném dávkování, které jsou vztaženy k objemu vody v jezírku.

Ano! Ano! Ano! Pokud chci mít čistou vodu samozřejmě.

Při aplikaci algicidních přípravků, zejména produktu SYSTÉM, je znalost objemu vody v jezírku alfou a omegou správné účinnosti přípravku. U přípravků hubících řasu je toxikologicky odvozena přesná koncentrace účinné látky, která funguje pouze v daném objemu vody. Pokud například aplikujete produkt SYSTÉM určený pro objem 10m3 do jezera o objemu 15m3, tak je konečná koncentrace účinné látky o jednu třetinu nižší než je doporučeno, což vede většinou k rozladěnosti majitele, protože řasa není díky nefunkčnosti zahubena. V opačném případě – při předávkování, je sice počítáno s určitou tolerancí, ale spolu s řasou bychom mohli poškodit i některé vodní rostliny.

Odhadnout přesně objem vody v členitém zahradním jezírku tzv. okometricky je velmi obtížné, proto raději investujte svůj čas do přesnějšího změření objemu nebo při napouštění nového jezírka odečtěte spotřebu na vodoměru. Znát tuhle hodnotu se opravdu vyplatí.