Rybafit pro zdraví a čistou vodu


Rybafit je něco jako doplněk stravy. O jejich prospěšnosti pro nás jsme již něco načetli, víme, že jsou prospěšné a pomáhají předcházet zdravotním problémům prostě tím, že doplňují látky, které při současném způsobu stravování chybí. Ryby v přirozeném prostředí na nedostatek živin trpět nebudou, protože jako vyšší organismy živiny dostanou přirozeně konzumací nižších organizmů - zooplankton, měkkýši, larvy, vodní hmyz...

 

Rybníček na zahradě ale není chovná sádka, abychom cíleně pěstovali neprůhlednou vodu, kde rotují malé organizmy. Vodu v našem rybníčku chceme málo úživnou, abychom na ryby viděli a nemnožily se v něm řasy. I tak to bude hromada práce, musíme často čistit filtr, držet dusičnany na téměř neměřitelné úrovni, pH pod 8, když nám běží ještě UV lampa, rybám toho moc nezbude. Také proto doporučujeme krmit je kvalitním prémiovým krmivem se správnou skladbou živin i doplňkových látek. Ryba obsah zapracuje do těla a energie v lepším poměru než u nekvalitního krmiva nebo pečiva, prospívá a méně zatěžuje vodu odpadními látkami. Zde bych chtěl zmínit, že ne všechny vitamíny, antioxidanty a mikroprvky můžeme do krmiva zapracovat, protože během procesu výroby je toto vystaveno vyšší teplotě, což by vedlo k jejich znehodnocení.

Z toho důvodu dodáváme na trh již několik let vitaminový booster Rybafit, jež se těší velké oblibě především u odborných prodejců, kteří si jeho význam uvědomují. Aplikací na krmivo totiž posilujeme obsah nejdůležitějších vitamínů, které jsou v organizmu ryb nutné pro správný metabolizmus, stavbu kostry a svalstva, propustnost buněčných membrán, prevenci účinků volných radikálů a nemocem, podpoře hojivých procesů a obecně správné funkci vnitřních orgánů.

Rybafit jsme nově obohatili o další velmi významnou složku – enzym fytáza, který umožní kaprovitým rybám zpracovat z podstatné části fosfor z rostlinné složky potravy. Fosfor je v krmivu zastoupen v živočišné a v rostlinné složce, kterou organizmus ryby ale na rozdíl od živočišné nezpracuje. Fosfor je velmi důležitý pro funkci buněčného metabolizmu a stavbu buněčných membrán a ryby jej nemohou získat z vody, kde je část obsahu rozpuštěna, ale jen potravou. Pokud běžné komerční krmivo obsahuje z celkového obsahu fosforu například 70% v rostlinné složce, nejenže tento prvek není rybou využit, ale odchází v exkrementech do vody, kde jej mikroorganizmy uvolní ve formě dostupné pro rostliny. Množství řas ve vodě stoupá a klesá mj. s obsahem dostupného fosforu. Aplikací Rybafitu tedy nejenže „dopřejete“ rybám, ale předcházíte nekontrolovatelnému růstu řas.

Vaše voda, naše starost.

Ať máte z rybníčku i ryb v něm radost.

Váš Vodnář