Včasným odzimováním jezírka proti problémům s řasou


Dnes plní stránky novin a internetu fotky zasněžených a sněhem zapadaných nebo do příkopu uvízlých aut, teplota venku ani nevybízí k procházce.

Ale ještě před dvěma týdny bylo v Česku tepleji než na Mallorce. Kdo si dnes vzpomene? Řada z nás v tu dobu koupila potřebné přípravky a pustila se do odzimování jezírka. Dobře udělala. Přes zimu spadané a do vody nafoukané listí se se zvyšující se teplotou začne rozkládat a i když v tyto dny sněží, procesy, které v teplých dnech odstartovaly, se už nezastaví. Spotřeba kyslíku ve vodě stoupne na úkor ryb a stoupne rovněž množství živin, které ještě nespotřebovávají vodní rostliny, ale sinice jako jednodušší organismy ano. Než se nadějeme, můžeme se dívat na brčálově zelenou vodu, která by … kdybychom.
Ale snad ještě není pozdě pro všechny z vás, kdo odzimovat nestihl a voda má čirou. Jak na to popisujeme v návodech, tak jen rychlé a krátké připomenutí. Vysát anebo pomocí přípravku NA ŘASY- Kontakt vytahat z vody spad a kaly. Aplikovat přípravek BAENZY-start, pomůže nastavit biologickou rovnováhu a než se nastartuje kořenový systém vodních rostlin, soupeří ve vodě namnožené bakterie s řasou o živiny. Rozhodně doporučujeme BIOSOIL a FOSFOSORB a SORBOLIT, které pomáhají nastavit v jezírku pro řasy nevhodné prostředí a snížit obsah toxických látek jako amoniak a dusitany.

Radostné chvíle s jezírkem přeje
váš Vodnář