Zpět na seznam

Jak se zbavit vláknité řasy v jezírku

videonávod

S problematickou vláknitou řasou se setkal téměř každý majitel jezírka nebo rybníčku. Pojďte se podívat, jak se jí můžete jednoduše zbavit.

Pokud se budete o vodu pravidelně starat, udržíte si jezírko nebo rybníček krásné, čisté a bez řas po celou sezónu. Po odstranění dostupné části zelené hmoty vláknitých řas, aplikujte po celé ploše vodního díla přípravek Systém. Jemný, sypký prášek rozmíchejte s vodou a rozlijte po vodní ploše. Přípravek řasu účinně a selektivně likviduje. Zároveň zamezuje jejímu dalšímu růstu. Z preventivních důvodů doporučujeme opakovat aplikaci každé čtyři až pět týdnů. Po dvou až pěti dnech, kdy je úbytek řasy viditelný, použijte bakteriální přípravek Baenzy Sezóna, který nastaví opět správnou biologickou rovnováhu.

Nejprve je potřeba aplikovat přípravek Na řasy Kontakt, který rozprášíme na místo výskytu. Při kontaktu povrchu řas s přípravkem dochází k jejich nevratnému poškození. Zároveň se do vody uvolňuje kyslík, což uvítají rybí obyvatelé rybníčku. Do několika minut, v závislosti na teplotě vody, jsou řasy vyneseny na hladinu, odkud je možné je mechanicky odstranit. Použijeme buď skimmer nebo síťku.


Další videa